Zajímavost v Přešticích, při zápase rezervy stříleli jen náhradníci
TJ Přeštice jsou momentálně nejlépe umístěným celkem z okresu Plzeň-jih. I když v tomto městě již pamatují doby, kdy pod vedením trenéra Stanislava Trnky hrálo přeštické mužstvo na čelních příčkách divize, nyní po čtyřech kolech je A – tým TJ Přeštice na čtvrtém místě tabulky krajského přeboru Plzeňského kraje.

Tým vede Václav Uzlík coby trenér a sportovním manažerem týmu je nestárnoucí Stanislav Trnka. Mužstvo před letošní sezónou výrazně posílilo, když se do celku vrátili bývalí „Přeštičáci“, kteří působili v cizině, jako například zkušený devětadvacetiletý obránce Lukáš Krs z Anglie či jeho o rok mladší kolega Marek Regner z Číny.

Za čtyři kola, ve kterých TJ Přeštice jako momentálně nejlepší celek okresu Plzeň-jih ještě nepoznal hořkost porážky po devadesáti minutách. Hned v prvním kole doma Přeštice porazili Slavii Vejprnice, bývalého účastníka divize a spolufavorita soutěže, 4:1 a následně vyhrál celek z okresu Plzeň-jih v Plzni na Lopatárně proti Rapidu Plzeň, který je pod vedením zkušeného kouče Jaromíra Myslivečka farmou divizního celku Senco Doubravka 2:1.

První body ztratili borci z TJ Přeštice až na hřišti TJ Sušice, která v minulém ročníku divizi. Po devadesáti minutách skončil zápas remízou 1:1, ale v penaltové rozstřelu vedoucí celek krajského přeboru TJ Sušice vyhrál 6:5. Právě tento penaltový rozstřel nyní po čtyřech kolech krajského přeboru Plzeňského kraje rozhoduje o tom, že s 11 body vede TJ Sušice o bod právě před „Přeštickými“. Mimochodem jedinou branku v devadesáti minutách zaznamenal v duelu se Sušicí teprve devatenáctiletý přeštický útočník Václav Klokan, ten vsítil branku i ve 4. kole duelu, kdy TJ Přeštice v sobotu v podvečer (29.8) vyhrály v Horšovském Týně 5:1 a byl připraven na lavičce náhradníků i pro nedělní dopolední zápas rezervy TJ Přeštice proti Tatranu Dlouhá Ves (30.8.).

A co se nestalo? V zápase 2. kola 1.B třídy skupiny C Plzeňského kraje TJ Přeštice „B“ skutečně zdolaly Tatran Dlouhá Ves 2:1 po bezbrankovém poločase a zajímavostí zápasu je bezpochyby skutečnost, že všechny branky vsítili střídající hráči, výjimkou pochopitelně nebyl ani Václav Klokan, který se opět střelecky zapsal do zápisu o utkání. Mimochodem, jelikož Václav Klokan nastoupil proti Rapidu Plzeň za Přeštice „A“ i v zápase v Plzni Na Lopatárně v 83. minutě a po pěti minutách pobytu na hřišti devatenáctiletý útočník vsítil branku, drží zatím rekordní zápis. Pokaždé, když za Přeštice, ať už „A“ či „B“ v této sezóně nastoupil, vsítil branku.

Možnost bude mít zřejmě i o nadcházejícím víkendu, v sobotu hostí Přeštice „A“ nováčka ze Zruče a v neděli zajíždí Přeštice „B“ na hřiště dalšího nováčka – Svatoboru Hrádek. Zatímco áčko Přeštic je po čtyřech kolech v krajském přeboru s jedenácti body druhé a útočí na vedoucí Sušici, Přeštice „B“ je v 1.B třídě na sedmém místě se třemi body po dvou kolech a hraje v klidném středu tabulky, tak jak si rezerva momentálně nejlepšího klubu z okresu Plzeň-jih stanovila před sezónou.

Chceš dostávat novinky z tohoto okresu? Stačí zadat email a my ti pošleme ty nejzajímavěší!