Report z historicky prvního mistrovského derby Pačejov – Horažďovice
Historicky první mistrovské derby dvou celků z okresu Klatovy v 1.A třídě se odehrálo před rekordní návštěvou na pačejovském hřišti. Přestože to k sobě ceky Sokola Pačejov a FK Horažďovice nemají k sobě daleko, tak tentokráte to bylo vůbec historicky poprvé, co se střety o mistrovské body. A přestože nováček z Pačejova se v tabulce nacházel výše, radovaly se zkušenější Horažďovice. Byť do vedení šel domácí Pačejov, ale potom se prosadili zkušenější hosté.

5. kolo 1. A třídy:

Očekávané derby přivedlo do ochozů pačejovského hřiště návštěvu 250 diváků. Loňský účastník krajského přeboru zápas rozhodně nepodcenil a do Pačejova přijel v nejsilnější možné sestavě. Prvních dvacet minut se hrál opatrný fotbal bez šancí, oba týmy vycházely ze zabezpečených obran.

Ve 24.minutě pronikl po levém křídle domácí Milan Kubaň, z jeho přihrávky do pokutového území trefil tradiční střelec Pačejova Jan Dytrt tyč, ale odražený míč už poslal do sítě Václav Klásek. Domácí vedli 1 : 0.  O pět minut později se po centru Josefa Hlůžka dostal Jan Dytrt opět do další velké příležitosti, ale gólman hostů Daniel Macoun ho vychytal. O minutu později se do první šance dostali hosté. Michal Forman unikl po pravé straně, předložil lahůdkovou přihrávku na úplně volného Josefa Nauše, ale ten v obrovské šanci selhal.

Vyrovnání se Horažďovice dočkaly ve 37.minutě, kdy po zbytečné ztrátě míče domácí obrany vyrovnal Forman na poločasových 1 : 1.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostům. Střídající Jan Boček se dostal k přetaženému centru a umístěnou střelou z úhlu otočil vývoj zápasu. V následující čtvrthodině si domácí vytvořili tři slibné příležitosti, ale svou nedůrazností a nerozhodností ani jednu nedokázali přetavit ve vyrovnávací gól. A tak hosté trestali. V 63.minutě se míč dostal k neobsazenému Jiřímu Janouškovcovi a ten pohodlně zvýšil na 3 : 1 pro Horažďovice. Ty si ve zbytku zápasu výsledek zkušeně pohlídaly. Pačejov mohl ještě zápas zdramatizovat v 84.minutě, ale gólovou hlavičku Víta Panušky reflexivně vyrazil Macoun.

Vítězství hostů je zasloužené, v Pačejově se představili jako velice silný a zkušený tým s výraznými osobnostmi, které v prvních čtyřech kolech Horažďovicím chyběli, tedy i s Tomášem Jůdou a Jiřím Janouškovcem. Domácím nelze upřít snahu a bojovnost, ale jejich největší slabinou tentokrát byla nepřesná rozehrávka při přechodu z obrany do útoku a nedůraznost v koncovce.

Slušně hrané derby řídila jako hlavní rozhodčí žena - Helena Šálková, asistovali ji Pavel Pohančeník a Tereza Hessová. Delegátem zápasu byl Miroslav Svoboda.Před 250 diváky dala sudí Šálková pouze jednu žlutou kartu domácím!

TJ SOKOL PAČEJOV - FK HORAŽĎOVICE 1:3 (1:1)

Branky: 24. Klásek Václav – 37. Forman Michael, 48. Boček Jan, 63. Janouškovec Jiří.

Sokol Pačejov: J. Kozlík – M. Kubáň, P. Žák (46. F. Pelouch), V. Šeba, J. Dytrt, J. Kubáň, V. Klásek, P. Polena, J. Hlůžek (75. P. Hosnedl), J. Ticháček (ŽK), V. Panuška.

FK Horažďovice: D. Macoun – M. Greger, J. Janouškovec (75. M. Šašek), V. Vrzal, M. Forman (83. M. Boř), M. Šafanda (83. M. Vítovec), T. Greger, T. Jůda, J. Sova, Květoň (30. J. Boček), J. Nauš (65. L. Zdichynec)

Chceš dostávat novinky z tohoto okresu? Stačí zadat email a my ti pošleme ty nejzajímavěší!