Klatovy ztratily body v Milevsku, Sušice na Bolevci a v historickém derby se radovaly Horažďovice
Celky z okresu Klatovy odjížděly v 5. kole divize i ve stejném kole krajského přeboru v roli favoritů. Ale nakonec bylo vše jinak. Divizní Klatovy jako nejlépe postavený celek Plzeňského kraje v divizi odjížděli na horkou půdo jihočeského Milevska, které před zápasem s Klatovy získalo jen tři body, ale proti borcům ze Šumavy se vytáhlo k dobrému výkonu a téměř napůl zázračně vyrovnalo, aby následně v penaltovém rozstřelu před domácím publikem Klatovy porazilo.

V 5. kole krajského přeboru došlo zatím k největšímu překvapení soutěže, když vedoucí Sušice prohrála na hřišti posledního SSC Bolevec na hřišti v Plzni Na Prokopávce, byť až po střelbě ze značky pokutových kopů, což znamená, že TJ Sušice zůstává lídrem krajského přeboru Plzeňského kraje, nicméně na bod se dotáhla na sušický tým, který ještě loni hrál v divizní soutěži a je favoritem krajského přeboru dotáhl ambiciózní FK Rozvadiv, který je farmou FC Tachov, účastníka České fotbalové ligy.

Start Luby v domácím prostředí porazil farmu divizního celku Senco Doubravka, Rapid Plzeň vedený zkušeným koučem Jaromírem Myslivečkem odevzdal na půdě nováčka z Lub všechny tři body a Start Luby se na jeden bod přiblížil klidnému středu tabulky.

Svéradicím se v domácím prostředí nevydařilo derby proti Horšovskému Týnu a po nepříliš vydařeném výkonu odevzdal soupeři z Domažlicka tři body.

5. kolo divizní skupiny A: MILEVSKO – KLATOVY 2:2 (1:0) PK 5:4

Zápas začal pro favorizované Klatovy více než dobře. Jandův trestný kop na zadní tyč tečoval v klubku hráčů jeden z klatovských hráčů a balón zapadl do sítě. Jenže radost hráčů zmařil pomezní rozhodčí, který zvedl praporek a signalizoval ofsajd. To Klatovy trochu srazilo do kolen a poprvé inkasovaly. Ve 27. minutě si naběhl na standardní situaci kapitán domácích a hlavou otevřel skóre.

Do druhé půle vlétly úplně jiné Klatovy a domácí měli veliké problémy. Do velké šance se dostal Krejčí, jeho dobrou střelu ale brankář reflexivně vyrazil. A tak se o vyrovnání postaral kapitán Milan Mészáros, který přijal Lukešovu nabídku ke skórování a ve skluzu dopravil balón do sítě. Deset minut před koncem se po Pavlovičově přihrávce do otevřené obrany řítil na gólmana Kotrba a nezaváhal – 1:2. Když už to vypadalo, že favorit z Klatov si z Milevska odveze tři body, ukázala se silná zbraň Milevsko – jeho střelec Koutníka, který skoro každý trestný kop okolo šestnáctky pošle do sítě. O tom se přesvědčil brankář Rojík pět minut před koncem. Zápas skončil 2:2 a šlo se střílet ze značek pokutových kopů.

Penaltový rozstřel nabídl sedm sérií. Jako první neuspěl Lukeš. Poté postupně proměnili Janda, Krejčí, Chirinciuc a Lhotka. V dalších sériích ale domácí brankář vychytal Pavloviče a Kotrbu a domácí si připsali o bod víc.

Branky: 27. Kosobud Jiří, 85. Koutník František – 57. Mészáros Milan, 81. Kotrba Petr

Rozhodčí: Petřík Jan – Severýn Vojtěch , Novotný Miroslav . ŽK 2:3; Diváků 70.

Sestava SK Klatovy 1898: J. Rojík – D. Řiský (86. L. Krásný), D. Pavlovič (ŽK), M. Janda, M. Mészáros, D. Chirinciuc, T. Lhotka (ŽK), Kotrba, K. Krejčí (ŽK), O. Kadlec (74. M. Wágner), M. Lukeš.

5. kolo krajského přeboru Plzeňského kraje:

SSC BOLEVEC - TJ SUŠICE  2:2 (2:1), pokutové kopy 4:2

Branky: 17. Hibler Jan, 42. Zítek Martin  - 9. a 89. Vrhel Miroslav.

Rozhodčí: Homr Michal - Lego Jan, Kulhánek Milan ;ŽK 4:2;  Diváků 90.

Sestava TJ Sušice: K. Gill – M. Vrhel, R. Kočí, J. Szedemák, J. Kysilka (ŽK), T. Fuchs, P. Matějka, J. Skála, O. Skrbek, J. Králík, F. Hrach (68. J. Skuhra (ŽK)).

START LUBY - SK RAPID PLZEŇ 3:2 (1:2)

Branky: 27. Voráč Jan, 52. Koželuh Vojtěch, 69. Cole Jerome – 21. Ungr Milan, 31. Trojanec Matěj .  Rozhodčí: Křen Jiří – Mazán Jan,  Volf Michal ;ŽK 1:5;  Diváků 250.

Sestava TJ Start Luby: V. Hromada – K. Křížek, J. Voráč, V. Koželuh, M. Vejskal, P. Čipera (ŽK), J. Cole, K. Švárora (87. M. Havlovic), A. Čížek, M. Pivoňka, M. Lávička.

FK SVÉRADICE - FC DYNAMO H.TÝN 0:2 (0:0)

Branky: 68. Pinc Michal, 89. Doležal Jan

Sestava FK Svéradice: J. Rojík – M. Škyrta (ŽK) (79. J. Vonášek), M. Jiřinec, V. Beránek, M. Chaloupka, S. Krejčiřík (75. M. Herout), M. Heřman (ŽK), S. Makovec, T. Klíma (89. J. Lávička), V. Brůha, R. Kába.

Rozhodčí: Kříž Lukáš - Bogdan Gabriel, Šlajs Jakub ;ŽK 2:2;  Diváků 120
Chceš dostávat novinky z tohoto okresu? Stačí zadat email a my ti pošleme ty nejzajímavěší!