Klatovy a Sušice vyráží splnit roli favorita, ve Svéradicích se očekává brankostroj
Okres Klatovy zastupuje v divizní soutěži celek TJ Klatovy a je momentálně po čtyřech kolech nejlépe umístěným celkem z celého Plzeňského kraje, když mají sedm bodů a jsou v divizní skupině A před mnohem favorizovanějšími týmy z kraje, jakými alespoň před startem soutěže a podle složení hráčského kádru byli a stále ještě jsou celky Senco Doubravka či FC Rokycany.

Nyní TJ Klatovy zajíždějí pod vedením kouče Milana Dejmka do Milevska a nebudou to mít rozhodně jednoduché. Na půdě jihočeského soupeře totiž panuje nespokojenost s výsledky a část kádru Milevska má takzvaně „nůž na krku“.

V krajském přeboru reprezentují Klatovsko tři celky, přičemž všechny jsou v dost odlišné pozici. TJ Sušice spadla do krajského přeboru z divize a pod vedením trenéra Jana Staňka prakticky neobměnil tento celek divizní kádr a přestože sám trenér odmítá jednoznačnou roli favorita, faktem zůstává, že TJ Sušice krajský přebor vede a po čtyřech kolech má 11 bodů. Na její zaváhání čekají jak v Přešticích, tak i v Chrtíkově, tedy klubech, které mají bodů deset. FK Svéradice kdysi sice jako záloha plzeňské Škody hrály ČFL, ale ty doby jsou minulostí a nyní se svěřenci Miroslava Rambouska do krajského přeboru prokousali z 1.A třídy, když coby nováček soutěže jsou nyní po čtyřech kolech na jedenáctém místě z pěti body a Start VD Luby se dostal do nejvyšší soutěže kraje dokonce přes baráž  a nyní svěřenci Vladislava Smolíka se čtyřmi body drží dvanáctou, tedy zřejmě první nesestupovou pozici.

Zajímavostí u celků FK Svéradice a Start VD Luby je skutečnost, že i přes postup do nejvyšší krajské soutěže prakticky neposilovaly. Ba naopak. Ze Svéradic odešli Zdeněk Prokopec do Německa a z hostování se do jihočeského TJ Blatná vrátili Petr Prokopec a Adam Šorna, do FC Písek se vrátil Jiří Sova, a tak jediným hráčem, který posílil kádr FK Svéradice je třiadvacetiletý brankář Jan Rojík ze Žichovic. Ale jeho příchod byl vynucený, jelikož Svéradice neměli ke zkušenému gólmanovi Michalu Soukupovi odpovídajícího druhého brankáře. Do týmu Start VD Luby přibyl obránce Petr Sysel z Mochtína,, tedy celku, který v minulém roce vybojoval 1:A třídu a teprve sedmnáctiletý objev, útočník s tahem na branku Karel Šleis, který byl přeřazen do A-týmu z klubového dorostu.

Na co se tedy fanoušci celků z Klatovska hrajících divizi a krajský přebor mohou o víkendu těšit?

Divize skupina A: TJ ZVVZ MILEVSKO – TJ KLATOVY (neděle 6.9. od 17 hodin)

Klatovy jedou do Milevska v pozici velkého favorita, což bývá někdy ošidné. V předkole MOL Cupu - Poháru FAČR zvítězily Klatovy nad Milevskem 3:0 góly  Jandy, Lhotky a Lukeše a bez naděje na další body nejsou Klatovy  v Milevsku ani nyní v 5.kole divize. Domácí ale budou muset začít kousat, jelikož mají v tabulce pouhé tři body a ještě k tomu jsou po pohovoru s vedením klubu po debaklu v minulém kole na hřišti pražského Motorletu 5:1. Klatovy jsou sice velkým favoritem, ale Milevsko se nutně musí dostat ze 14. místa, které je sestupové.

Krajský přebor: SSC BOLEVEC - TJ SUŠICE  (sobota 5.9. od 17 hodin)

Sušice má v tabulce pravdy plus čtyři body a tabulku vede, Bolevec má v tabulce pravdy mínus šest bodů  a je bez bodu poslední. Hledat favorita proto není příliš těžké. Navíc Sušici se v Plzni na Bolevci – hřiště Plzeň – Na Prokopávce v drtivé většině dařilo, naposledy zde prohrála před třinácti roky a proto se nic jiného od ní než vítězství nečeká.

Krajský přebor: START VD LUBY - SK RAPID PLZEŇ (neděle 6.9. od 16 hodin)

Venku hrál Rapid Plzeň coby farma divizní Doubravky a vedený zkušeným trenérem Jaromírem Myslivečkem dvakrát a ani jednou se nevracel s prázdnou, když z Domažlic ze zápasem s místní rezervou celku hrajícího ČFL přivezli dva a ze Svéradic dokonce tři body a navíc zvládli i v minulém kole doma derby s Bolevcem. Proto bude zajímavé, jak si  povedou hráči domácího Startu, kteří s tímto soupeřem doma neprohrávají a možná, že by si rádi zopakovali poslední výsledek ze vzájemného zápasu z Plzně, kdy loni na jaře Na Lopatárně (domácí hřiště Rapidu) zvítězili 3:2. Rapid je přesto favoritem, je šestý a má osm bodů.

Krajský přebor: FK SVÉRADICE - FC DYNAMO H.TÝN (neděle 6.9. od 16 hodin)

Horšovský Týn dokázal přivést v prvním kole body z horké půdy Slavoje Mýto . Z nedávné minulosti vyplývá, že pokud se oba aktéři duelu ve Svéradicích spolu střetli, padlo vždy v těchto zápasech hodně branek, naposledy to bylo ve Svéradicích v červnu 2014, kdy skončil zápas 5:5 a před tím v Horšovském Týnu to byla opět remíza 3:3! Přesto je nyní Horšovský Týn až na 14. místě se 3 body.

Chceš dostávat novinky z tohoto okresu? Stačí zadat email a my ti pošleme ty nejzajímavěší!