Kašperské Hory poprvé vyhrály, novým lídrem jsou překvapivě Nezamyslice
V okresním přeboru Klatovska si předehráli 12. a 13. kolo, jelikož Šumava přináší mnohdy nevyzpytatelné počasí. A tak 2. kolo místního okresního mistrovství už bylo čtvrtým hraným kolem.

Před začátkem soutěže se očekávalo, že do vedení se pohrnou rezervy Klatov či Sušic a Dukla Janovice, hodně se také očekávalo od Měcholup. Ale po čtyřech odehraných kolech je vše jinak. Do čela tabulky se vyhouply Nezamyslice, zatímco na konci tabulky je překvapivě Sokol Vrhavek, dlouholetý a stabilní účastník okresního přeboru. A naopak Hartmanice, které měly být „otloukánkem soutěže“ jsou na desátém místě.

Čekalo se, že posílená rezerva Klatov vyhraje v Měcholupech a nabízela se šance pro další týmy dotáhnout se na samé čelo tabulky. Nejlépe se to podařilo pro mnohé překvapivě Nezamyslicím, které dokázaly ustát derby s rezervou TJ Sušice a výhrou na penalty se také posunuly na čelo tabulky. 

Na nevydařený vstup do nového ročníku, kdy v úvodním kole Bolešiny vysoko prohrály v Hradešicích dal tento tým již zapomenout třemi výhrami za sebou a je rázem ve společnosti těch nejlepších. Dočkal se také nováček přeboru TJ Kašperské Hory, který v zápase týmů ze spodních pater tabulky ve Velkém Boru získal první vítězství za dva body na penalty. 

Běšiny konečně zabraly, když zvládly důležitý duel v malém Boru a připsaly si do tabulky plný počet bodů. Tím poslaly místo sebe na samé dno tabulky Sokol Vrhaveč . Na domácím hřišti se blýskl B - tým Startu Luby rekordní výhrou v tomto ročníku nad nováčkem z Hartmanic, který se přesto po čtyřech odehraných kolech drží překvapivě vysoko, na desátém místě.

Výsledky:

TJ MĚCHOLUPY - SK KLATOVY B  1:5 (1:2)

VELKÝ BOR - TJ KAŠPERSKÉ HORY   1:1 (1:0), penalty 4:5

TJ NEZAMYSLICE - TJ SUŠICE B  1:1 (1:1), penalty 5:4

SK BOLEŠINY - SOKOL VRHAVEČ  2:1 (0:1)

SOKOL HRADEŠICE - DUKLA JANOVICE  1:0 (1:0)

SOKOL  MALÝ BOR - SOKOL BĚŠINY   1:4 (0:3)

START LUBY „B“ - S. HARTMANICE 9:1 (4:1)

Chceš dostávat novinky z tohoto okresu? Stačí zadat email a my ti pošleme ty nejzajímavěší!