Historicky první mistrovské derby se očekává v Pačejově
V 1.A třídě startuje v této sezóně hned pět celků z okresu Klatovy a přestože se očekávalo před sezónou, že zatímco kdysi divizní FK Horažďovice budou hrát o postup a nováčkové ze Sokola Pačejov a TJ Sokol Mochtín budou hrát o záchranu, je pochopitelně v duchu slov známého fotbalového kouče let nedávno minulých Tomáše Pospíchala: „Fotbal nemá logiku!“, vše naprosto jinak.

Po čtyřech kolech vede SKP Okula Nýrsko, která tak navazuje na doby, kdy coby vojenský tým disponovala velmi silným kádrem. A zatímco v první polovině tabulky se kromě Nýrska pohybuje i nováček z Mochtína, který se do 1.A třídy dostal až díky výhře v baráži se Slavojem Stod, zkušené celky Žichovic a Horažďovic okupují pozice ve spodní části tabulky!

Každopádně v sobotu 5.9. se očekává velký svátek fotbalu v Pačejově, jelikož se v derby okresu Klatovy vůbec historicky poprvé v krajské soutěži střetne domácí Sokol Pačejov s FK Horažďovice. A mělo by to být derby se vším všudy!

A kdo z celků okresu Klatovy bude ve hře o body v 1.A třídě?

TJ ŽICHOVICE - TJ SOKOL RAKOVÁ (sobota 5.9. od 15 hodin)

Domácí zatím v první čtvrtině podzimu získali „jen“ pět bodů a jsou zatím na desátém místě. I od hostů se čekalo mnohem více, vždyť loni postupovala Sokol Raková jako suverénní vítěz 1.B třídy skupiny C, ale prohráli s dalšími nováčky – s Košutkou i s baníkem Stříbro, tedy se soupeři se kterými Žichovice bodovaly. Pokud domácí podají zodpovědný výkon, měly by  body zůstat doma. Ale hostující svěřenci kouče Nováka budou chtít jistě bodovat, aby potvrdili předpokládanou roli „černého koně“ soutěže. Mimochodem, Raková vůbec nepodcenila posílení kádru před sezónou a do týmu přišli ostrostřelci a kvalitní útočníci – Patrik Smitka z TJ Město Zbiroh a Patrik Řepka z TJ Hrádek u Rokycan. Přesto má Sokol Raková po čtyřech zápasech pasivní skóre 5:8.

TJ SOKOL PAČEJOV - FK HORAŽĎOVICE (sobota 5.9. od 17 hodin)

Očekávané derby již před začátkem soutěže, do kterého jdou i přes nevýrazné výkony v roli mírného favorita hosté. V  historii se pohybovaly, co se týče výkonnosti oba kluby ve zcela výkonnostně rozdílných soutěžích. Pokud pomineme letošní zápas v rámci zimního turnaje v Sušici, ve kterém vyhrály Horažďovice 3:1, tak tento duel v Pačejově bude pro oba kluby historický z pohledu vzájemných soubojů o soutěžní mistrovské body. Oba kluby mají po čtyřech kolech čtyři body, takže to bude souboj se vším všudy.

SKP OKULA NÝRSKO - TJ SOKOL PLZEŇ – ČERNICE (sobota 5.9. od 17 hodin)

Domácí jsou první a netají se postupovými ambicemi, ale tentokrát na svém hřišti hostí tým, který sestoupil z krajského přeboru, kterému se nedaří a po čtyřech zápasech mají jen tři body a jsou zatím zklamáním soutěže! Jedná se o zápas prvního s předposledním, pro domácí SKP Okulu Nýrsko hovoří i statistiky, které uvádí, že hosté v Nýrsku ve třech předcházejících zápasech v 1.A třídě ještě nebodovali a při skóre 9:0 to znamená, že na hřišti Okuly ani jednou neskórovali! Což budou chtít jistě napravit.

TJ SOKOL MOCHTÍN - SK HORNÍ BŘÍZA  (neděle 6.9. od 17 hodin)     

Tým hostů je dlouholetým účastníkem krajského přeboru, ze kterého letos na jaře překvapivě v baráži sestoupil. Mochtín se naopak překvapivě do 1.A třídy letos překvapivě dostal v barážovém souboji se Slavojem Stod! A daří se mu i v krajské soutěži, když se sedmi body má na šestém místě dokonce o bod více, než osmá Horní Bříza.

Chceš dostávat novinky z tohoto okresu? Stačí zadat email a my ti pošleme ty nejzajímavěší!